תרבחו ותסעדו

לעלות לרגל למסעדת לוצ'נה

האוכל איטלקי, הסגנון איטלקי, וגם העיצוב

צילום: יח"צ

לוצ'נה

כתובת: ירושלים, שדרות ממילא

כמה מעלות טובות ללו'צנה עלינו. אילו העלנו לירושלים בחג הסוכות ולא המליץ לנו על מסעדה טובה - דיינו. אילו המליץ לנו על מסעדה טובה ולא הצמיד לה סוכה - דיינו. אילו המליץ על המסעדה והסוכה ולא הביאנו לשדרות ממילא המקסימות - דיינו. על אחת כמה וכמה טובה כפולה ומכופלת, שאנו ממליצים לכם לעלות בחג לירושלים, לטייל בשדרות ממילא, ולבוא, כפי שעשיתי עם נאוה רעייתי, אצל המסעדה החלבית איטלקית לוצ'נה, שגם הבטיחה לנו סוכה צמודה (אני לא טעיתי בפתיחה, אני יודע שאנו בערב חג הסוכות ועדיין ההגדה של פסח רחוקה).

ממליץ על שולחן זוגי

נפתח במיקום. המסעדה נמצאת בקומה עליונה בממילא, ואפשר לעלות אליה במדרגות, במעלית ובמדרגות נעות. הסגנון איטלקי, וגם העיצוב. במרכז המסעדה מזרקת רחוב שיובאה במיוחד מאיטליה, והיא משתלבת בסגנון העיצוב. למסעדה אולם ומרפסת סגורה גדולה, ומהאולם יוצאות שלוש מרפסות קטנות עם שולחן זוגי, שאנו ממליצים לבקש בהזמנה (הזמנה מראש חובה) לשבת שם.

צילום: יח"צ

התפריט פותח בפרק ראשונות שהעדפנו להזמין ממנו ארבע מנות. סיגר קשקבל ושקדים (52 ₪), סלט עגבניות שרי צבעוניות (52 ₪), רביולי סלקים (54 ₪), וטונה אדומה צרובה (68 ₪).

הסיגר מעולה. שלושה סיגרים מטוגנים, ממולאים בגבינת קשקבל עם יוגורט עיזים. מנת חובה. הסלט היה טעים ופיקנטי, עם פטה כבשים וגרעיני דלעת. הצנוניות וטיפת הבלסמי מוסיפים מתיקות קלה. הרביולי היה אדום בשל הסלק, וגבינת הצאן השתלבה יפה בבצקים. גם דג הטונה שהוגש צרוב על הפלנצ'ה היה טעים ופיקנטי. הבצקים מוכנים במקום והדגים מובאים טריים מאחים ז'נו באשדוד.

ליד המנות הזמנו פוקצ'ה. מוצעות ארבע פוקצ'ות: קלאסית, עם פטריות וגבינת מסקרפונה, עם פלפלים קלויים וגבינת פטה, וקפרזה עם עגבניות בשלות וגבינת מוצרלה. אנו בחרנו בקפרזה (48 ₪) ונהנינו מאוד.

הפרקים הנוספים בתפריט הם סלטים, פיצות, פסטות וספגטי. פרק מיוחד נקרא המיוחדים של לוצ'נה. יש בו מנות ייחודיות למסעדה ובחרנו שתיים. רביולי ריקוטה ותרד (80 ₪), שהוכן עם שמנת, עגבניות מיובשות, אגוזי מלך ושום קונפי. נאוה יחד עימי: ציון 10.

צילום: יח"צ

קינוחים תוצרת עצמית

מפרק הדגים, שכבר פגשנו אותו למעלה, בראשונות, בחרנו בפילה מוסר ים (124 ₪), הדג מפולט, ובמנה מקבלים פילה אחד. הדג צלוי בשמן זית ומוגש על ניוקי תפוחי אדמה ופלחי סלקים צלויים. מעדן.

נעבור לקינוחים. מעלה גדולה: הקינוחים תוצרת עצמית. למסעדה שלושה שף-קונדיטורים שמציעים את הקינוחים בחלון ראווה קטן המוצב במסעדה, וכל סועד בוחר מהמגוון המשתנה מידי יום. יש גם קינוחים קבועים, ואנו הזמנו שניים: עוגת גבינה בסגנון ניו-יורק (45 ₪), ופאי לימון (45 ₪). שני הקינוחים מומלצים. חבל"ז.

בבוקר (10:00-12:00) מוגשות ארוחות בוקר. יש כמה אפשרויות. ארוחה בסגנון איטלקי עולה 64 ₪; זוגית 120 ₪.

משעה 12:00-17:00 מוצעות ארוחות עסקיות בתפריט מוזל. שלוש דרגות מחירים: 72 ₪, 105 ₪, 128 ₪.

הרבה נוהגים לאכול ארוחה איטלקית בליווי יין. תפריט היינות רחב מאוד, ויש גם יין לוצ'נה, שהוכן ביקב פסגות במהדורה מוגבלת לטובת המסעדה. בקבוק קברנה סוביניון עולה 180 ₪ וכוס 52 ₪. יש בתפריט גם יינות במחירים  יותר נמוכים.

המסעדה מציעה קוקטיילים ייחודיים (48 ₪). אני טעמתי וממליץ על גרין ג'ין.

בעלי המסעדה הם אנשי עסקים שבבעלותם עוד מסעדות בשדרות ממילא, כמו ג'וי הבשרית, ובורגר ברלין שכבר ביקרנו בה לפני מספר שבועות.

מנהלת המסעדה היא רוגע רחבי, ואותנו קיבלו באדיבות ובמקצועיות שירה אספר ורן ששון.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 10:00-23:00.

יום ששי: 9:00 עד הצהריים.

מוצ"ש: עד 24:00.

כשרות: רבנות ירושלים, מהדרין.

טל: 02-5021000.

גישה לנכים: יש.

שירותים: בקניון, ניקיונם א"א.

שירותי נכים: יש.

נטילת ידיים: כיור באולם המסעדה.

חנייה: חניוני ממילא וקרתא.

 

תגובות