תרבחו ותסעדו

יהושע - מגש האוכל היהודי

הקורונה פגעה קשות בענף המסעדות ועל כן קמו פתרונות יצירתיים כמו חנות אינטרנטית לאוכל יהודי. נכנסים לאתר, מזמינים, משלמים והאוכל מגיע לקראת שבת

צילום: מאיר בולקה

הקורונה השפיעה קשות על מדורנו. הפסקה ארוכה נפלה עלינו בסיקור המסעדות שנסגרו בשל המגיפה, ונשארנו רק עם הגעגועים. היום נספר על תופעה אחרת: חנות אינטרנטית לאוכל יהודי, שמאפשרת לכל גולש להזמין משלוח. נכנסים לאתר, מזמינים מגש, משלמים בכרטיס אשראי, והמשלוח מגיע בחמישי או בשישי לקראת שבת.

היוזם והבעלים הוא שי מאור, מעמודי התווך של 'מצב הרוח' ו'שבתון', ששמו הפרטי השני הוא יהושע, והוא מספר: "'יהושע' קם כצורך שנוצר בתחילת הקורונה. הכל היה סגור, כולנו בבתים, אבל חסר לנו בית הכנסת, החברה, הקידוש שאחרי. אמרתי: בואו נקים חנות לאוכל יהודי. כך בנינו מגשים לאוכל יהודי, הקפדנו על מארזים יפים, ודאגנו לגיוון מקסימאלי, כך שכל משפחה יכולה להזמין צירוף מוצרים שמתאימים לה ולכיסה".

ההזמנות והמשלוחים מיועדים לגוש דן, השרון, חלק מהשומרון, מודיעין, שוהם, ואנו (עוד לפני שטעמנו) מאחלים ליהושע שיתרחב לאזורים נוספים בארץ.

מגוון מגשים עם שמות מפתים

אנו עשינו ניסיון על עצמנו, והזמנו מגש קידושים לביתנו שבאלקנה. מיד נפרט את רשימת המוצרים, ואת חוות הדעת של נאוה רעייתי ושלי אחרי מסע הטעימות שביצענו.

בתמצית נאמר שיש מגוון גדול של מגשים עם שמות מפתים כגון: חבילה קלאסית, עונג שבת, קידוש קלאב, ליל שישי, אקסטה צ'ולנט, א-שטיקל הרינג, סוגרים שבוע במשרד, ואפילו ערכה ל'שולם זוכר'. המחירים נעים בין 145 ₪ (חבילה קלאסית) ועד 279 ₪ (סוגרים שבוע במשרד), ולכל חבילה צריך להוסיף דמי משלוח שנעים בין 30-42 ₪ (תלוי באזור).

מאחר שקצרה היריעה לפרט כל מגש, אנו נפרט את רשימת כל המוצרים המוצעים (חלקם במגשים וחלקם במעדניה המאפשרת לרכוש אותם בנפרד או לצרפם למגש תיקני). 

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: pexels

ואלו המוצרים: חמין בשרי, קיגל אטריות ירושלמי, קיגל תפוחי אדמה; דגים: מטיאס עם בצל, מטיאס עם קונפי שום, מטיאס כבוש ביין; קרקרים, חלות, לחמניות; סלטים (מטבוחה, טחינה, מלפפונים בשמיר, סלט ביצים עם מיונז), כבד קצוץ, רגל קרושה (גאלער), ארבעס, פיצוחים, ורוגעלך. 

אם אתם מעוניינים לשלוח מגש לבני משפחה או לחברים, אפשר גם לצרף ברכה אישית.

בכל אופן, דוגמה אחת: חבילה קלאסית (שאנו הזמנו לעצמנו), מספיקה בהחלט ל-2-3 אנשים ויש בה מנת חמין בשרי, קיגל תפוחי אדמה, קיגל אטריות ירושלמי, מטיאס, קרקרים, שתי לחמניות וסלט אחד לבחירה. המחיר 145 ₪. (אנו הוספנו עוד מספר מוצרים לצורך הביקורת). 

למגש שנקרא 'קידוש קלאב', מוסיפים בקבוקון מיניאטורי של ויסקי לברכת לחיים.

חוות דעתנו: כל המוצרים טעימים ונהנינו מהם, אבל נציין כמה מוצרים שטעמם היה לעילא: המטיאס עם הבצל, המטיאס עם השום, קיגל האיטריות הירושלמי, המטבוחה והכבד הקצוץ.

המזמינים: דתיים, חילונים ומסורתיים

יש בשוק מחנה יהודה בירושלים מאפיה 'מרציפן' ששמה הטוב יצא למרחוק. יהושע מציע את רוגעלך השוקולד שלהם. משהו משהו.

ליהושע יש כבר ניסיון של חודשים, והיינו בטוחים שהמזמינים הם ממגזר הסרוגים. מתברר, להפתעתנו ולשמחתנו,  שהדרישה לאוכל היהודי כוללת את כל המגזרים: דתיים, חילונים ומסורתיים, שמתגעגעים לאוכל שאכלו בבית ההורים או אפילו בבית סבא וסבתא. מרנין. 

איך נכנסים? מחפשים בגוגל 'יהושע טעים משבת לשבת', נכנסים לחנות ומזמינים. 

נתקלתם בקושי? יש מוקד לקבלת הזמנות טלפוניות: 073-70-20-250, או באתר: www.yehushua.co.il. 

כשרות: כשר מהדרין בהשגחת רבנות רמת גן.

תגובות