תרבחו ותסעדו

חגיגה לאוהבי הפנקייק

במשך שנים רשת הפנקייק המקורי הייתה מחוץ לתחום עבורנו בשל השמירה על כשרות, אך לאחרונה נפתחו מספר סניפים כשרים. מי שאוהב פנקייק יחגוג כאן בגדול

בית הפנקייק המקורי

כתובת: גבעת שמואל, רחוב גוש עציון 7

אין ספק שהפנקייק הוא החביתית הכי ותיקה בעולם. יודעי צפונות ההיסטוריה טוענים (ויקיפדיה) שיש עדויות על הפנקייק כבר בעת העתיקה, ואפילו יש עליו ציטוטים המופיעים ביצירותיהם של משוררים מהמאה החמישית לפנה"ס.

כאן, אצלנו, במדינתנו הקטנטונת, כבשה את השוק רשת הפנקייק המקורי, שנוסדה על ידי משפחת בר-מאיר, שעלתה מארצות הברית לפני כשבעים שנה, במטרה להעתיק את המנהג האמריקני ששם את הפנקייק כמרכיב עיקרי בארוחת הבוקר.

כמובן שהרשת אינה שחקן בלעדי בשוק ההסעדה. לידה פועלות רשתות נוספות כמו אולדיס, קצפת ועוד.

רשת הפנקייק המקורי היתה עשרות שנים מחוץ לתחום עבורנו, בשל הימנעות מכשרות. רק בחודשים האחרונים באו ארבעה סניפים תחת השגחת הרבנות, מה שאפשר לי להגיע עם נאוה רעייתי לביקור בראשון שבהם, שנפתח לפני כמה חודשים בגבעת שמואל.

עשרות סוגים של פנקייק

מי שאוהב פנקייק יחגוג כאן בגדול. התפריט מציע עשרות סוגים של פנקייק, מתוקים, מיוחדים, מלוחים, וגם סדרה של פנקייקים בתוספת גלידת בן אנד ג'ריס (גם המילקשייקים שבתפריט מוכנים מגלידת בן אנד ג'ריס).

אפשר להזמין פנקייק אחד, ואז מחירו נע בין 17₪ ל 24₪, ואפשר גם פנקייק כפול ואז מחיר השניים נע בין 32₪ ל-44₪.

יש גם מנות מיוחדות שכבר בשמן טמון העוקץ. לדוגמא, פנקיצה שחיתות (99 ₪), מגדל פנקייקים (99 ₪) או פנקיצה במבטלה (99 ₪).

פתחנו בפנקייק מלוח, שעיקרו פרוסות גבינה בולגרית (22 ₪/39 ₪). הפנקייקים המלוחים לא משנים את החביתיות הסטנדרטיות, ורק המילוי מלוח.

המקום מציע עוד המון אפשרויות בצד הפנקייקים. ארוחות בוקר שמוגשות עד הצהריים (62 ₪ ליחיד, 119 ₪ זוגי), בוקר אמריקאי (55 ₪), ועוד הרבה אפשרויות לשדרוגים. שקשוקות (מסורתית, בלקנית, ביאנקה) (59 ₪), טוסטים, כריכים, מנות פתיחה, סלטים, פיצות ופסטות. במנות הפתיחה תמצאו אפילו חומוס טעים תוצרת בית (27 ₪).

הפסטות מגיעות ממפעל דיאורו, סופלה מגיע מביסקוטי, המאפים הם מאפי מחמצת המגיעים ממאפיית 'לחם מחמצת' בברקן.

בצד הפנקייקים הזמנו עוד שלוש מנות. סלט טונה (44 ₪), רביולי גבינות (48 ₪) וטוסט ירושלמי (44 ₪).

יתרונות הכשרות

כל המנות היו טעימות. הירקות בסלט הטונה היו טריים, ומעליהם 4 כדורי טונה מתובלים עם פרוסות גבינה קשה. כיסוני הרביולי היו טעימים, ואפשר לקבלם ברוטב שמנת או ברוטב רוזה (אנו העדפנו שמנת). גם הטוסט היה עשיר במרכיביו (גבינה צהובה, ביצה, גבינה בולגרית, רוטב פיצה, זעתר ופלפל חריף).

סיימנו במנה מתוקה שנקראת לבנטלה (24 ₪/44 ₪). מעדן מומלץ עם רטבי שוקולד נוטלה ושוקולד לבן. אם אינכם שומרים דיאטה אל תהססו והזמינו.

בתפריט מסומנות מנות ללא גלוטן ומנות טבעוניות. 

בעלי המקום הם אמיר בייגל ושרון אדרי. אמיר הוא איש עסקים ששורשיו במסורת, והוא מעלה על נס את כשרות המקום ויתרונותיו שבהועדת השבת למשפחה, שמתנתקת בה מקצב העבודה היומיומי המתיש.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 10 בבוקר עד חצות.

יום ששי: 9 בבוקר עד הצהריים.

מוצ"ש: עד חצות.

כשרות: רבנות גבעת שמואל.

טל: 5024444.

גישה לנכים: יש.

שירותים: בבניין הסמוך. ניקיונם בסדר גמור.

שירותי נכים: אין במסעדה, יש בבניין.

נטילת ידיים: כיור נפרד.

חנייה: בשפע.

תגיות:

תגובות