תרבחו ותסעדו

התמחות בבשרים בשכונת ממילא

שם המסעדה ג'וי גריל האוס רומז להתמחות בבשרים. אנו יושבים עם הסו-שף אריאל בן לולו - חצי כורדי וחצי מרוקאי - שלמד את סודות הבישול מסבתותיו

ג'וי – גריל האוס

כתובת: ירושלים, שדרות ממילא 20

 

אהבתנו לירושלים מוליכה אותנו שוב ושוב למסעדותיה. ושוב באנו לדבר בשבחן של שדרות ממילא. הקור הירושלמי חודר לעצמות, אבל השדרות הומות. קבוצות של צעירים עוברות בהמולה של שמחה, ואפילו מנגני רחוב מרכזים סביבם מעגלים. במרכז השדרה מבנה שכולו חללי הסעדה. בחלקם כבר ביקרנו, והיום באתי יחד עם נאוה רעייתי למסעדת ג'וי, המורכבת משני אולמות ושלוש מרפסות.

שם המסעדה ג'וי גריל האוס רומז להתמחות בבשרים. אנו יושבים עם הסו-שף אריאל בן לולו, שמדגיש את שיטות היישון, ומראה לנו את מקררי היישון השקופים, עם נתחי הבשרים הגלויים לעין כל. הוא מביא אותנו למטבח להכיר את תנור הג'וספר המיובא, בו ניצלים הבשרים על פחמים בחום גבוה מאוד המגיע עד 700 מעלות. בן לולו עצמו (34) הוא חצי כורדי וחצי מרוקאי, שלמד את סודות הבישול מסבתותיו, שושנה הכורדית ופיבי הירושלמית, מנוחתן עדן.

לדלג על הסלטים הטעימים למנות ראשונות

פתחנו שולחן. אפשר לפתוח בסלטים. שישה סוגי סלטים עם פוקצ'ת הבית עולים 62 ₪. את הסלטים מכינה טבחית מרוקאית אסלית, 'דודה' סוזי. הסלטים מתחלפים והיו טעימים מאוד, אבל אנחנו ממליצים לדלג עליהם ולהזמין תחתם מנות ראשונות, שמייד נדבר בשבחן. בכל אופן על הפוקצ'ה אל תוותרו (26 ₪), נאפיית במקום בתנור אבן וטעימה משהו משהו.

פתחנו בשתי מנות דגים. סביצ'ה דג ים (58 ₪) וספייסי טונה אדומה (64 ₪). דג הים בערב בואנו היה סלמון. הסביצ'ה כבושה עם פירות העונה. הערב פומלה שמסביבה ויניגרט מנגו. בצד מקבלים מיני פוקצ'ה הדומה לבייגלה ירושלמי ארוך. הספייסי טונה אדומה מוגשת על שלוש ברוסקטות קראנצ'יות עם איולי צ'יפוטלה, בצלצלי שאלוט ועשבי תיבול. המלצתנו נתונה.

עברנו לשלוש מנות ראשונות בשריות. מסבחה ירושלמית (58 ₪), בנויה על חומוס הבית, גרגרי חומוס ותבשיל בשר ראש. החומוס מצויין והמנה מומלצת. המשכנו בקרפצ'ו חציל (52 ₪), חצילים על האש עם טחינה, פיסטוקים וסילאן. פיקנטי ומעולה. באו אסאדו (62 ₪), מורכב מלחמניות מאודות ועליהן אסאדו שבושל 8 שעות (!). לא לוותר.

למי שמצרף סלט לארוחתו, מוצעים שני סלטים: סלט שוק (58 ₪) וסלט קיסר עם נתחי חזה עוף (64 ₪).

להפריד את השומן וליהנות מהבשר הטעים

עברנו לעיקריות. המבחר מפתה מאוד, אבל אחרי המנות הראשונות עצרנו והסתפקנו בשתיים. סנייה קבב טלה (94 ₪) ואסאדו עם העצם (138 ₪). במנת הסנייה ארבע קציצות טלה טבולות בטחינה עם תוספות. המנה מכוסה בבצק דק. כל המנה עם הכיסוי נאפיית לפני ההגשה בתנור הג'וספר. קורעים את הכיסוי הדק ונהנים מאוד מאוד. מנת חובה. מנת האסאדו מבושלת 8 שעות, ומי שאוהב בשר שמן יחגוג כאן חגיגה של ממש. לצד הבשר בטטות שרופות על האש במרינדה אסיאתית. אפשר כמובן להפריד את השומן, כמו שנאוה הורתה לי, וליהנות מהבשר הטעים.

בסך הכל מוצעות בתפריט 15 מנות עיקריות. בתוכן מנות דגים וגם מנות טבעוניות כמו ספגטי עגבניות, ריזוטו פטריות והמבורגר טבעוני. בין המנות יש גם מנות יותר חסכוניות כמו כריך אסאדו (78 ₪), שניצל (78 ₪) והמבורגר (88 ₪).

הקינוחים מגיעים מביסקוטי, ויש גם קינוח אחד תוצרת בית - סופלה שוקולד (44 ₪).

תפריט היין מגוון מאוד, ואפשר להזמין גם כוסות מיקב שילה (53/54 ₪). 

למסעדה יש גם ארבעה קוקטיילים תוצרת בית. אני נהנייתי מקוקו שאנל, המורכב מרום, פסיפלורה, קוקוס ומיץ אננס (44 ₪). 

באחת: מסעדה טובה ומומלצת.

 

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 12:00 עד 23:00.

יום ששי: 11:00 עד הצהריים.

מוצ"ש: עד חצות.

כשרות: רבנות ירושלים. בד"צ בית יוסף.

טלפון: 02-5020555.

גישה לנכים: יש.

שירותים: משותפים לכמה מסעדות, ניקיונם דורש שיפור.

שירותי נכים: יש.

נטילת ידיים: פינה מיוחדת.

חנייה: חניונים ממילא וקרתא (בתשלום).

תגובות