תרבחו ותסעדו

המסעדה שנוסדה בשנת ה-56 למדינה

לאוהבי הים מיועדים החלונות הענקיים שצופים לים, למרינה ולשוברי הגלים, ומי שבוחר לסעוד באגף הפנימי זוכה לצפות במטבח הפתוח שעבודת הטבחים גלויה לעין כל

ביסטרו 56

ביסטרו 56

כתובת: הרצליה, במרינה

המרינה של הרצליה כיכבה בחדשות בעשרות השנים האחרונות בהרבה מישורים, חלקם מסחריים וחלקם משפטיים. אנו בחרנו הפעם רק לבלות ובאנו לקניון ארנה שבמרינה. שם ממוקמת מסעדה בשם ביסטרו 56, ובאתי אצלה יחד עם נאוה רעייתי.

קודם נפרש את המספר 56. המסעדה נוסדה לפני 17 שנים, כאשר מדינת ישראל הייתה בת 56 ומכאן שמה. ארבעה הם בעליה: אבי ברקוביץ, אביאל קשי והאחים אביב ושלומי וגנר. השף הוא טל שריקי (38), בוגר 'תדמור' בהצטיינות, 22 שנים במקצוע, שכבר פגשנו בו באלהמברה ובאנטריקוט.

לאוהבי הים שבנו מיועדים החלונות הענקיים שצופים לים, למרינה ולשוברי הגלים. יושבים, סועדים, ומביטים לאופק ונהנים בכפול, גם ממראה העיניים וגם מהארוחה. מי שבוחר לסעוד באגף הפנימי זוכה לצפות במטבח הפתוח שעבודת הטבחים גלויה לעין כל.

באחת נציין על דעת שנינו שמדובר במסעדה מצויינת, שאנו מבטיחים לכם הנאה מירבית. נכון שהמנות קצת יקרות, אבל חיים רק פעם אחת, ואפשר גם לתמרן בתפריט לכיוונים יותר חסכוניים.

חיסכון של עשרות אחוזים

לפני שנציג את התפריט נציין שהמסעדה עובדת על שני לוחות זמנים: משעה 12:00 עד 17:00 (א'-ה'), ומשעה 17:00 עד 23:00. נסביר: התפריט מחולק למנות ראשונות, מנות עיקריות, קבוצת מנות בלחמנייה וקינוחים. משעה 12:00 עד 17:00 התפריט הוא עסקי. פירוש: בוחרים ומשלמים על  מנה עיקרית ומקבלים במחיר זה גם מנה ראשונה ושתיה קלה. 

התפריט עצמו זהה, כך שהחיסכון יכול להגיע לעשרות אחוזים. כתבתי קודם על תמרון חסכוני, אפשר לדוגמה, לבחור בעסקיות מנה עיקרית מפרק הלחמנייה, ששם המחירים נעים מ 85 ₪ (המבורגר, קריספי צ'יקן) ועד 99 ₪ (המבורגר מושחת), וכאמור, מקבלים במחיר זה גם מנה ראשונה ושתייה. (בכל זאת, זהירות. יש מנות ראשונות (קרפצ'ו) שצריך להוסיף עליהן 15-20 ₪).

נפרט מה אכלנו.

ראשונות: מרק היום (40 ₪) שהיה מרק עדשים ועגבניות, ציון 10. סטייק כרוב (52 ₪), פלחי כרוב מתובלים ואפויים בתנור עם טחינה וסלט עגבניות בצד. מנה טעימה לאוהבי הכרוב ומספיקה בהחלט לשניים. קרפצ'ו סינטה (59 ₪) מעולה, עם צנימונים וסלטון. קריספי רול (59 ₪), נתחי פרגית ובצל מטוגן מוקפצים בשומן טלה, עם טחינה ועמבה. טעים מאוד.

צלעות בייבי טלה מרמת הגולן

עוד בתפריט הראשונות: כנפי עוף בציפוי פריך, חציל בלאדי, סלט ירוקים, קרפצ'ו טונה אדומה ופטריות פורטבלו. למי שחייב מוצע לחם הבית, שהוא כעין פיתה טעימה תפוחה ובשרנית, במחיר 24 ₪ ובעסקיות 10₪.

עברנו לעיקריות: המנות העיקריות מחולקות לשתי קבוצות – יבשה וים. אנו בחרנו ביבשה. אני בחרתי צלעות בייבי טלה מרמת הגולן (195 ₪), ונאוה הזמינה סטייק פרגית (89 ₪). הצלעות היו מעולות, טיפה שמנות אבל במידה, ואני ממליץ עליהן מאוד. הן מוגשות לפי משקל. במנה שלי היו חמש ובדרך כלל  שלוש או ארבע. נאוה משבחת את סטייק הפרגית. הוגשו לה שלושה נתחים (היא התגברה רק על שניים) כשלצידם סלט ירקות קטנטן, תפוח אדמה אפוי וכוסית חרדל.

עוד מנות בתפריט. לדוגמה: אנטריקוט מיושן (179 ₪), ספריבס טלה (45 ₪ ל100 גרם), פילה עגל (189 ₪) ועוד. על חלק מהמנות מצויין שהבשר מיובא מנברסקה.

פרק הים מציע דגים כמו פילה דניס (129 ₪), פילה סלמון (119 ₪) ולברק שלם (129 ₪). 

הקינוחים ברובם תוצרת בית ויש שבאים מבחוץ. אנו חלקנו בקינוח אחד, פאדג' שוקולד ברוטב שוקולד חם ולידו כוסית גלידת וניל (45 ₪). מרנין. עוד קינוחים מוצעים - קרם ברולה, פבלובה, כדור הפתעה וסורבה. 

בתפריט מנות ילדים ומנות טבעוניות.

במסעדה אולם אירועים וחדרים פרטיים.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 12:00 עד 23:00.

יום ששי: סגור.

מוצ"ש: עד 23:00.

כשרות: רבנות הרצליה.

טלפון: 07-23939468.

גישה לנכים: יש.

שירותים: ניקיונם בסדר גמור.

שירותי נכים: יש.

נטילת ידיים: כיור נפרד.

חנייה: חניון הקניון, בתשלום.

תגובות