תרבחו ותסעדו

המהפך של המסעדנים

כאשר אני מבקר במסעדה שהפכה לכשרה, מרתק אותי המהפך. השאלה הראשונה שאני שואל את בעליה, עוסקת בנסיבות המהפך. וכך עשיתי כאשר באתי יחד עם נאוה רעייתי אצל מסעדת פדריק במודיעין.

פדריק - מודיעין, ישפרו סנטר, רחוב הקדר 3

פדריק נוסדה לפני כעשר שנים. בעליה הם ניב סיבוני (33) ויותם לגזיאל (33). שניהם תושבי מודיעין שעוסקים בתחום שנים הרבה, ולפני כעשר שנים החליטו לפתוח מסעדה בבעלותם. שנים רבות המסעדה לא היתה כשרה ורק בשנה האחרונה חל המהפך. לשאלתי משיב ניב: "אנו לא דתיים אבל הרגשנו צורך להיות עם המשפחה. כאשר המסעדה לא כשרה, וכמובן עובדת בששי שבת, אתה מרותק אליה 24/7 ומתנתק לחלוטין ממשפחתך". נאוה ואני שומעים ונהנים עם קורטוב של נחת. ללמדך על ערכה של השבת לעם כולו.

להתענג בתענוגים, בשר ודגים

ניב מציג את תפריט המסעדה ומדגיש שהתפריט בא לייצג את כל עולמות הגסטרונומיה. דגים ובשר, מנות אסייתיות ואיטלקיות, מנות טבעוניות (מסומנות בתפריט בירוק), לחמניות באן, טחינה יפנית ומה לא. המנות מוגשות בעיצוב מקורי, שספק אם תמצאו כמותן במסעדות אחרות. הבשרים הטריים מיושנים בקצבייה מיוחדת בשילת (מיטמן) והמאפים נאפים במקום בטאבון.

הזמנו ארבע מנות ראשונות: טטאקי פילה בקר (59 ₪), אסאדו קרוקטס (56 ₪), ברולה פטה כבדים (43 ₪), וסיגר חלקי פנים (52 ₪). ארבע המנות מצויינות ומומלצות. הטטאקי הוא פרוסות צרובות וטעימות מאוד של פילה בקר מקושטות בתוספות מקוריות ומוגשות אפופות בעשן לבן של קרח יבש. האסאדו קרוקטס הם שישה כדורי אסאדו מפורק שמצופים בפירורי פנקו. פטה הכבדים היא מנת חובה. בא עם שומן אווז ומכוסה בקרמל שרוף. על סיגר חלקי פנים אל תוותרו. שני סיגרים ארוכים ומתפצחים ממולאים בפרגית, בשר בקר, טחול וכבד. את המנות ליווינו בפוקאצ'ה תוצרת בית (21 ₪), טעימה מאוד.

התפריט בא לייצג את כל עולמות הגסטרונומיה

אחרי סדרה כזו של מנות ראשונות הסתפקנו במנה עיקרית אחת. בו סאאם (29 ₪ ל-100 גרם, מינימום 800 גרם). המנה מספיקה לשניים ויותר. אסאדו מפורק בבישול ארוך ומוכן במקצועיות. עם הבשר מגיעים שני סכינים מיוחדים לפירוק ולחמניות באן המזמינות מילוי בבשר ובתוספות. התוספות רבות: סלט שורשים, סלט מלפפונים, כרוב קוריאני ורטבים פיקנטיים כמו רוטב האנוי, רוטב ברביקיו ורוטב עירית. למעוניינים מוסיפים איולי צ'יפטולה ואיולי עירית עם לימון. התוספות והרטבים מוגשים ללא הגבלה ומתמלאים כמה שתבקשו. באחת: מנה מעולה ומומלצת.

עוד הרבה מנות עיקריות. חלקן במחירים עממיים

בדרך כלל, המנות העיקריות מלוות בתוספות לבחירה. שתיים מתוך: צ'יפס (תעשייתי), שעועית ירוקה, קרעי תפוחי אדמה, אורז, פירה וסלט ירקות.

התפריט מציע עוד הרבה מנות עיקריות. חלקן במחירים עממיים כמו: עראייס (69 ₪), נקניקיות (69 ₪), כריך אנטריקוט (72 ₪), פרגית בגריל (72 ₪), שניצל (62 ₪), כבדי עוף (61 ₪) ועוד.

כבר סיפרנו למעלה שיש גם מנות טבעוניות כמו המבורגר טבעוני (69 ₪), סלט שורשים (47 ₪), ואפילו מנות ללא גלוטן (כמו סלט מיינדפולנס - 53 ₪).

ועוד סיפרנו למעלה שיש גם מנות אסייאתיות, איטלקיות ומנות דגים. אם תבואו בליווי ילדיכם תוכלו לבחור מנות ילדים (45 ₪).

עוברים לקינוחים, שגם הם תוצרת בית. שף המסעדה שאחראי גם לקינוחים הוא אלחנן פיליפסון, גם הוא בן מודיעין. מוצעים שישה קינוחים. אנו בחרנו בשניים: אמסטרדם פאי (41 ₪), ומילפיי ברולה (39 ₪). כל קינוח יכול לספק שניים. הפאי היה מורכב מתפוחים, אגוזים וקינמון, והמילפיי בא בשכבות קרות של קרם ברולה עם דיסקיות פילו פריכות. מעולם לא טעמנו כזה קינוח מקורי וטעים.

תפריט הקוקטיילים נרקח ע"י חברת הכרם, ואני בחרתי ב-MOSCOWMULE (42 ₪), על בסיס ג'ין, ג'ינג'ר ולמון גראס. מעולה.

לסיכום, מסעדה מומלצת. דורשת הזמנת מקומות מראש.

 

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 12:00 עד 23:00

יום ששי: 12:00 עד הצהריים

מוצ"ש: עד 23:00

כשרות: רבנות מודיעין

טל: 08-8560644

גישה לנכים: יש

שירותים: ניקיונם בסדר גמור

שירותי נכים: יש

נטילת ידיים: במבואת השירותים

חנייה: בשפע.

תגיות:

תגובות