תרבחו ותסעדו

גם אהבה לירושלים וגם אהבה לדגים

אהבת הים - דרך בן צבי 11 (תחנת פז), ירושלים

חגי הוברמן, העורך שלנו, הוציא הנחייה: גיליון במדבר שיוצא ערב חג ירושלים, יוקדש כולו לאהבת ירושלים. יפה וטוב. אותי לא צריך להנחות בכתיבה על ירושלים, שהרי אני עושה זאת בתדירות רבה, כל השנה. אבל תוך כדי הגיית הפועל א.ה.ב. בהקשר לירושלים, נזכרתי שיש מסעדה 'אהבת הים' שמשלבת אהבה כפולה: גם אהבה לירושלים וגם אהבה לדגים, וחזרתי לבקר בה יחד עם נאוה רעייתי.

'אהבת הים' ממוקמת בקומה השנייה של מבנה לשימור שגובל בתחנת הדלק פז בשדרות בן צבי. בעליה, יעקב אבו, פתח אותה לפני למעלה מעשרים שנים, והיום מנהלים אותה שני בניו, איציק ואלירן.

הכל כלול

הארוחות במסעדה הן מעין 'עסקה'. בוחרים את הדג ובמחירו כלולים כחמישה עשר סוגי סלטים, קנקן שתיה (לימונדה או תפוזים, פריגת. אפשר להחליף בלימונדה ללא סוכר), קינוח (גלידת וניל עם קרם בוואריה או בקלאווה, ואפשר להחליף בשתייה חמה) ופיתות פריכות וחמות מוגשות חצויות ואפויות עם שמן זית.

הסלטים: סלט ירקות טרי, סלק אדום, סלסה, גזר מתובל עם שום ופלפל חריף, כרוב, חומוס וטחינה תוצרת בית, צנון, חצילים עם גבינת לבנה, חצילים מתובלים עם פלפל על האש, פלפל חריף, חמוצים, זיתים מבושלים עם שום ורסק עגבניות וזיתים סורים. אני מפרט את הסלטים כי הם טעימים מאוד, כולם תוצרת בית, והצלוחיות מתמלאות ללא הגבלה. כל הסלטים פרווה, למי שמקפיד לא לערב דגים וחלב, חוץ מהחצילים שמוגשים עם גבינה.

הארוחות במסעדה הן מעין 'עסקה'

מבחר הדגים: בורי, מושט, סלמון, סול מונייר, פורל, מוסר, בס הסלע, ברבוניה, דניס, פרידה, לברק ולוקוס. הדגים כולם טריים (חוץ מפילה סלמון), ולכן לא תמיד יש את כל המבחר. הדגים מגיעים מקיבוץ ניר צבי (דגת הארץ) ומפוקחים וטרינרית.

הדגים מוכנים בשלוש שיטות: גריל פחמים, טיגון בשמן עמוק או מפולטים על האש. על כל דג שתזמינו ייעצו לכם המלצרים הוותיקים (פואד וחמד) איזו שיטה ראויה יותר ותיטיב עם הדג. את הדגים שוטפים לפני הכנתם במים ולימון לספיגת הריחות, ואחרי השטיפה מכינים אותם ללא כל תוספת נוספת. ליד הדגים תוספות: צ'יפס תוצרת בית או תפוחי אדמה אפויים וצלוחית עם רוטב שום, לימון ושמן זית.

שלושה אקווריומים ענקיים עם דגי זהב

מחיר 'העסקה' 145 ₪ (פורל 155 ₪), ובשעות 12:00-16:00 109 ₪. אם זוג מתחלק בדג אחד, בן זוגו מוסיף 50 ₪ עבור הסלטים.

אני הזמנתי מושט (אמנון) מטוגן ונאוה פורל מפולט על גריל הפחמים. המנות היו מצויינות והוכנו במידה וכהלכה.

מי שמצרף יין מוזמן ליין אדום או לבן מיקב רמת הגולן. בקבוק גדול עולה 150 ₪ ובקבוק קטן 75 ₪. שתיה חמה בנוסף לקינוח עולה 12 ₪.

במסעדה שלושה אקווריומים ענקיים עם דגי זהב ועל התקרה תלויים פוחלצי דגים.

אנו נהנינו מאוד וממליצים על אהבת הים באהבה רבה.

 

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 12:00 עד 23:00

יום ששי: סגור

מוצ"ש: עד 23:00

כשרות: רבנות ירושלים מהדרין, בד"ץ בית יוסף

טל: 02-6236767

גישה לנכים: אין (פטורים בשל המבנה לשימור)

שירותים: ניקיונם בסדר גמור

שירותי נכים: אין

נטילת ידיים: כיורים נפרדים

חנייה: בתחנת הדלק. אם באתם עד 18:00 ולא מצאתם חנייה, מתקשרים למסעדה ומדריכים אתכם. אחרי 18:00 יש שומר מיוחד שמכוון לחנייה.

תגיות:

תגובות