תרבחו ותסעדו

בשר וואגיו משובח ברחוב

אסאדה היא שיטת צלייה שמקורה בדרום אמריקה - צלייה ארוכה יותר, בטמפרטורות נמוכות יותר בשילוב של גריל ותנור. המסעדה הוקמה כפיתון עבור הלקוחות בזמן הקורונה

מחנה אסאדה ACADA

כתובת: ירושלים, רחוב אגריפס 80 (פינת רח' בית-יעקב)

 

מסעדת אסאדה ACADA היא למעשה מסעדת משלוחים ומנות שנמכרות בדוכן, מה שנקרא אוכל רחוב. הבעלים אתי וירון ישפה מספרים לנו שהם ביקשו פתרון לתקופת הקורונה. הלקוחות נמנעים מישיבה צפופה אבל לא מוותרים על אוכל טעים כמו במסעדה. אז פתחו את מחנה אסאדה במרכז הרחוב שמקביל לשוק, וכל המעוניין מזמין ולוקח, ואפילו יש שולחן קטן למי שמתעקש לסעוד בפנים.

אסאדה היא שיטת צלייה שמקורה בדרום אמריקה. צלייה ארוכה יותר, בטמפרטורות נמוכות יותר בשילוב של גריל ותנור. 

עיקר המנות הן מנות בשר וואגיו. מקורו של בשר הוואגיו הוא ביפן, אבל בימינו מדובר על עגלים שמיובאים מאוסטרליה. מגדלים את העגלים בחוות בצפון, ולדברי הבעלים אין כמעט מסעדות כשרות נוספות המגישות כמו כאן את בשר הוואגיו המשובח.

שלוש אפשרויות לקבל את המנות

יש שלוש אפשרויות לקבל את המנות: בלחמניית צמה, או עם תפוחי אדמה קריספיים תוצרת בית או עם כרוב מפוחם.

נפרט: הלחמנייה דומה לחלה קטנה, כמו לחמניית בריוש. תפוחי האדמה קריספיים מבחוץ ורכים בפנים, מוכנים בשילוב של אפייה וצלייה בצ'יפסר. הכרוב נמרח בשומן מזוקק של בשר הוואגיו. מבשלים אותו בעשבי תיבול וצולים בגריל גז.

המנות מוגשות בלחמנייה או במין קערה חד פעמית (אנימל), ששומרת על התבשיל. גם אם הזמנתם בלחמנייה ישמרו עליה למענכם בגליל קשיח.

התפריט מציע שש מנות: שניצל וואגיו (52 ₪), פלאט איירון סטייק (56 ₪), מחנה אסאדה (56 ₪), צ'וריסו וואגיו (52 ₪), נון וואגיו (49 ₪) וחצילאדוס (42 ₪).

אנחנו טעמנו שלוש מנות. פלאט איירון סטייק, מחנה אסאדה וצ'וריסו וואגיו. את כל המנות שלנו הזמנו באנימל סטייל אבל ביקשנו לטעום את לחמניית הצמה הקלועה. מתקתקה וטעימה מאוד.

אוכל רחוב אבל טעים מאד

נתחי הבקר של הפלאט סטייק היו מעולים. עסיסיים ורכים. הוגשו עם בצל קריספי ואיולי הדרים. בחרנו בתפוחי האדמה ושמחנו על בחירתנו -  תפוחי אדמה קריספיים וטעימים מאוד. את מנת מחנה אסאדה בחרנו לקבל על הכרוב המפוחם. הבשר היה מפורק דק דק, וגם הוא הוגש עם בשר קריספי ואיולי ברביקיו. גם הבשר וגם הכרוב היו טעימים מאוד.

אני לא יכולתי לוותר על הנקניקיות ולא התאכזבתי. מדובר בנקניקיות צ'וריסו המיוצרות גם הן מבשר הוואגיו בתוספת תבלינים דרום אמריקאיים. בצד טחינה, סלסת עגבניות ועלי רוקט.

רוב הרטבים הם תוצרת בית. 

אפשר להוסיף לכל מנה צ'יפס ושתייה (ראה בהמשך) ב-15₪. יש גם אפשרות להכפיל את מנת הבשר, דאבל אסאדה ב-29 ₪. 

לילדים יש מנה של נקניקיות עוף (ג'וניור אסאדה) ב-26 ₪.

נעבור לשתייה. יש גזוז בארבעה טעמים: תות אננס, מוחיטו קיווי, פסיפלורה אפרסק ואשכולית אדומה. כל כוס 10 ₪. הגזוז ייחודי ומוכן מסירופ צרפתי, מונין. אני שתיתי גזוז אשכולית אדומה ונאוה מוחיטו קיווי עם נגיעות מנטה. טעים עשר.

יש גם ארבעה קוקטיילים מפתים ב-24 ₪ לכוס. 

אכן אוכל רחוב אבל טעים מאוד וסביר במחיר.

שעות פתיחה: 

ימים א'-ה': 11:00 עד 23:00.

יום ששי: 12:00 עד הצהריים.

מוצ"ש: עד 24:00.

כשרות: רבנות ירושלים.

טל: 02-5436433.

גישה לנכים: אין. בקיץ יש לשולחנות שעל המדרכה.

שירותים: אין. במקרה חירום יש במסעדה הסמוכה.

שירותי נכים: יש במסעדה הסמוכה.

נטילת ידיים: כיור מיוחד.

חנייה: חניון השוק (בתשלום).

תגובות