תרבחו ותסעדו

בשרים איכותיים בדרך בית לחם

מעדניית שרולה היא למעשה קצבייה, שעיקר התמחותה בבשרים איכותיים. לֶה שרולֶה הוא חבל בצרפת שמתמחה בגידול איכותי של בקר, והקצבייה מייבאת את הבקר לארץ לשחיטה כשרה

מעדניית שרולה

המקום: מעדניית שרולֶה

כתובת: ירושלים, דרך בית לחם 84

מעדניית שרולה היא למעשה קצבייה, שעיקר התמחותה בבשרים איכותיים. לֶה שרולֶה הוא חבל בצרפת שמתמחה בגידול איכותי של בקר, והקצבייה מייבאת את הבקר לארץ לשחיטה כשרה.

שם, בחבל לה שרולה, משקיעים בבקר. הזנים האיכותיים ותנאי הגידול הטובים הוציאו את שם החבל בעולם הבשרים, ומביני דבר נותנים לו ציונים גבוהים.

שלושה אנשי עסקים, האחים שלומי ודוד דהן ואלון שבתאי, שבבעלותם עוד מסעדות בירושלים, כמו לוצ'נה החלבית או ג'וי הבשרית, שתיהן בממילא, חברו יחדיו ופתחו לפני כחודשיים את הקצבייה במפגש הרחובות דרך בית לחם ויהודה.

מנהלים את המקום ליאון אבוטבול והלל הגר, והמנהל הקולינרי הוא מרקו אבוטבול. מרקו הוא אושיית בשרים. יליד תוניסיה שעבר עם משפחתו לצרפת, ומגיל 13 לומד ועובד במקצוע. יש לו תארים המקובלים בעולם הקולינריה הצרפתי, ובהם תואר 'מורה קצב' שעליו עיקר גאוותו.

היה בעברו הקצב הראשי של רשת מלונות דן ומלונות קינג דיוויד, מצודת דוד וולדורף אסטוריה. באחת, רצונכם לאכול בבית מנות בשר שמגישים במלונות יוקרה, בואו לשרולה, ומרקו ישמח גם למכור וגם להדריך אתכם.

שולחנות בחזית המעדניה

בעלי הקצבייה מבקשים להנגיש את מרכלותם לציבור. לכן הציבו שולחנות בחזית המעדנייה, וכל המעוניין לטעום מסב לשולחנות כמו במסעדה, ומקבל בשרים במשקל 300 גרם. בדרך כלל המנה כוללת כמה סוגים, אבל אפשר גם לבקש סוג זה או אחר ובלבד שנעמוד במגבלת משקל המנה.

הבשרים שמוכנים בגריל גז מוגשים על בוצ'ר עץ, לידם צלוחיות חרדל, בצלצלים, קורנישונים, סלט חסה בוויניגרט. אפשר גם לקבל את הבשרים על פלנצ'ה חשמלית קטנה. כל החוויה הזאת עולה 100 ₪, ואחריה אנו יודעים להזמין ולקנות את הצעות הקצבייה.

נאוה רעייתי ואני טעמנו נתחי אנטריקוט, סינטה ופילה, נקניקיות מרגז, נקניקים (פיקל, סלמי, צ'וריזו) ופרוסות קורנביף. חוות דעתנו המשותפת: עשר פלוס פלוס.

יש גם עופות בגריל ועוד

אחרי שטועמים ניגשים לדוכנים וקונים. כמובן שהמחירים כאן הם לא מחירי רמי לוי, אבל בעלי המעדנייה אומרים שזוהי רמת המחירים המקובלת בקצביות איכותיות. דוגמאות: אנטריקוט 209 ₪ לק"ג, פילה 299 ₪ לק"ג, וק"ג סינטה 189 ₪. מחירי הנקניקים נעים בטווח של 150-250 ₪ לק"ג והנקניקיות 120 ₪ לק"ג. 

חוץ מחלקי הבקר יש גם עופות בגריל, חלקי עוף מפורקים, אוכל מוכן (ממולאים, שניצלים וכו'), ובימי חמישי וששי מגיעה למקום קונדיטורית שמכינה קינוחי פטיסרי צרפתיים.

המקום עם ותק של כמה שבועות ועדיין בהתהוות, אבל כל אוהבי הבשרים בעולמנו חייבים להתנסות בו. מבוטחנו שתיהנו.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 8:00-20:00

יום שישי: 8:00 עד הצהריים

מוצ"ש: סגור

כשרות: רבנות ירושלים

טלפון: 02-644496

גישה לנכים: יש

שירותים: ניקיונם בסדר גמור, שירותי נכים: אין

נטילת ידיים: כיור מיוחד

חנייה: כמו במרכז ירושלים

תגובות