תרבחו ותסעדו

במסעדה בבאר שבע

מסעדות אחדות כבר זכו בעבר לביקורינו, אבל עתה, בסיום הסגרים, ראינו צורך להתחדש. ראויה באר שבע בירת הנגב, שנבקר בה תדיר ונציע לקוראינו את מסעדותיה

האותנטית החדשה

כתובת: באר שבע מתחם דיזיין פלוס, דרך חברון 48

משפט פתיחה: מסעדה איכותית שנהנינו בה מאוד

ראויה באר שבע בירת הנגב, שנבקר בה תדיר ונציע לקוראינו את מסעדותיה. בפרט עתה, שטיולי ונופשוני הקיץ נפתחים, ואנו מבקשים לבוא דרומה לנגב, לערבה ולאילת.

מסעדות אחדות כבר זכו בעבר לביקורינו, אבל עתה, בסיום הסגרים, ראינו צורך להתחדש. פניתי לידידי הוותיק, אבי וורצמן (היום מנהל עדי נגב נחלת ערן ויו"ר חברת המתנ"סים) בבקשה להמלצה על מסעדה איכותית. אבי המליץ לי על 'האותנטית החדשה' ובאתי אצלה עם נאוה רעייתי.

משפט פתיחה: מסעדה איכותית שנהנינו בה מאוד.

פירוש השם 'חדשה'. בעלי המסעדה הם השף יקיר מסרטי והאחים אופיר וחזי דמרי. הם ניהלו מסעדה עממית בשכונת רסקו בשם האותנטית. לפני שלוש שנים החליטו להשתדרג, סגרו את האותנטית העממית ופתחו כאן, במתחם 'ביג' מסעדה איכותית ומשודרגת ולכן קראו לה האותנטית החדשה.

ואם מדובר במסעדה איכותית אז בואו נמנה את מעלותיה. ראשית נפתח ביין. למסעדה מבחר גדול מאוד של יינות, וכל חודש נבחר יקב ישראלי כיקב החודש. בחודש הנוכחי מוצעים יינות מיקב ברקן. אני הזמנתי כוס פלטינום קברנה (41 ₪) שהיה מצוין. עוד מעלות ייחודיות: המטבח פתוח וכל סועד יכול לראות את הנעשה בו. במסעדה מקרר יישון, וכל הבשר איכותי - חלקו מגיע מנברסקה ארה"ב והוא מיושן כאן שבועיים.

התפריט רחב והמבחר גדול

למסעדה תפריט קוקטיילים, חלקם קלאסיים וחלקם מורכבים במיוחד ע"י דויד קלישנב, שהוא עצמו בעל בר קוקטיילים (זלמה), שזכה במקומות ראשונים בתחרויות בינלאומיות. אני הזמנתי קוקטייל קיוקומברי (43 ₪) תות, פסיפלורה, לימון ופירות יער על בסיס ג'ין. מעולה. לפני שנספר מה אכלנו נציין שהשף יקיר מסרטי ניהל מסעדות רבות בארץ ובעולם, ותמיד נוהג להדגיש שאת המקצוע למד במטבחה המרוקאי של אמא חנה. למסרטי יש גם מפעל ייצור עצמאי של מוצרי בשר מעובד, ומוצריו הם חלק מתפריט המסעדה. מנהל המסעדה הוא אדיר חזיזה עם ותק של 10 שנים בתחום המסעדנות.

התפריט רחב והמבחר גדול ואין לנו מספיק מקום לפירוט. נסתפק במה שהזמנו. 

מופלטה (89 ₪) היא מנה המורכבת משני נתחי כבד אווז עם ריבת פירות יער. ציון: טוב מאוד. 

פאני פוריפטה (52 ₪) הם ארבעה כדורי בצק הודי ממולאים פטה כבד. מעולה. מעולם לא טעמנו את הכדורים ההודיים שהיו פריכים וטעימים.

באניביף (79 ₪): שלוש לחמניות מאודות בנוסח המזרח הרחוק, ממולאות בשר אסאדו, פילפלים, מיקס עלים, ולידם צ'יפס בלגי. המנה טעימה והצ'יפס מיוחד מאוד (אפשר להזמין מנת צ'יפס בנפרד, 15 ₪, מומלץ).

מקו הייצור העצמאי של השף, הזמנו נקניקיות מרגז (59 ₪). ארבע נקניקיות פיקנטיות וטעימות.

במנות הראשונות חלקנו ובמנות העיקריות נפרדנו. נאוה הזמינה שוק אווז (89 ₪), מתבשל 12 שעות ביין אדום ורוטב תפוזים. נאוה: מצויין.

אני הזמנתי תבשיל בשר ראש (89 ₪), גם הוא בבישול ארוך, טעים ומומלץ. 

בגלל הקורונה המסעדה נפתחת בשעה 6 בערב. עוד כמה שבועות היא תיפתח גם בצהריים ואז יהיו גם מנות עסקיות ומנות ילדים.

לאורך המסעדה מעוצב בר שחלקו הופך בסופי שבוע (חמישי ומוצ"ש) לבר פעיל עם מוסיקה שמחה ואפילו פינת עישון.

שעות פתיחה: ימים א'-ד': 12:00-23:00

ימים ה' ומוצ"ש: עד חצות.

כשרות: רבנות באר שבע.

טלפון: 08-8695875

גישה לנכים: יש.

שירותים: ניקיונם בסדר גמור.

שירותי נכים: אין במסעדה, יש במתחם.

נטילת ידיים: בשירותים.

חנייה: בשפע.

תגיות:

תגובות