תרבחו ותסעדו

אוכל תימני אותנטי

האחים שלום ואברהם עלו מתימן עם קום המדינה, ויחד החליטו לפתוח מסעדה שתביא את הבישולים התימניים האותנטיים. בשתי מילים: מסעדה מומלצת

אחים חירק

כתובת: ראש העין, רחוב שלמה המלך 1, תחנת דלק סונול

באנו למסעדה תימנית  בראש העין, ושמה 'אחים חירק'. מי הם האחים? טיפת היסטוריה: האחים הם שלום ואברהם, שעלו מתימן עם קום המדינה, ויחד החליטו לפתוח מסעדה שתביא את הבישולים התימניים האותנטיים. צילום שניהם מחובקים ושמחים תלוי במסעדה.

המסעדה נפתחה בפתח תקווה, ברחוב שטמפפר, לפני כחמישים שנים. האוכל שהוגש היה אכן תימני אותנטי, ושיבחו הלך למרחוק. אלא שהאחים נמנעו מלבוא תחת השגחת הרבנות, בטענה שהקפדתם על כשרות המסעדה אינה צריכה הוכחה. שומרי הכשרות התחלקו לשניים. חלקם אכן סמכו על הבעלים, ותמיד תמצאו חובשי כיפות במסעדה, וחלקם המתינו לתעודת הכשרות שאולי תגיע ביום מן הימים. 

והנה, לשמחתנו התבשרנו שנפתחה לאחרונה מסעדת אחות בראש העין, שעל כשרותה מעידים בכפול: בד"ץ מהדרין של רבנות ראש העין, יחד עם בד"ץ 'בית יוסף'. 

באתי אצלה יחד עם נאוה רעייתי.

במרכז המרקים

את המסעדה בפתח תקווה מנהלים הבנים: אייל, בנו של שלום, ולירן, בנו של אברהם. כאן בראש העין, אייל מסר את המפתחות ללירן, שיחד עם אביו אברהם מנהלים את המקום.

ניווט: נכנסים לראש העין בכניסה הראשית. מייד פוגשים בצד שמאל תחנת דלק 'סונול'. נכנסים לתחנה והמסעדה לשמאלכם. אם צפוף ואין חנייה, חוזרים לכביש הראשי ופונים למגרשי חנייה סמוכים.

מבחר המאכלים גדול ובמרכזם עומדים המרקים. ראויים המרקים הטעימים לבוא לשולחנכם, כפי שנאוה ואני נהנינו מאוד מטעמם. נמשיך לבקר במסעדה, הרבה בזכותם.

מוצעים חמישה מרקים: שעועית (32 ₪), עוף (48 ₪), בשר (50 ₪), רגל (50 ₪), ומרק ראש (60 ₪). המרקים מתבשלים שעות רבות ומוגשים עם חילבה, סחוג, לימון, בצל ולחם.

אני הזמנתי מרק ראש ונאוה מרק עוף. חוות דעתנו המשותפת כנ"ל. אין לבוא בשערי המסעדה בלי לטעום מהם.

כהקדמה לארוחה אפשר להזמין שנים-עשר סלטים תוצרת עצמית. הסלטים עולים 25 ₪ לסועד, כולל לאפות חמות הנאפות במקום בטאבון. הסלטים מתמלאים ללא הגבלה. שימו לב במיוחד לקולרבי (עם גזר וגמבה), סלט גזר (עם שום ולימון), וסלט תורכי. 

התפריט מציע לנו עוד שלושה פרקים: מנות ראשונות, על האש, מנות עיקריות ושווארמה.

מהראשונות הזמנתי חומוס הבית (35 ₪), ונאוה הזמינה קבבוני טלה (35 ₪). החומוס היה טעים וגם חמשת קבבוני הטלה תוצרת בית, המוגשים עם טחינה ועמבה, היו רכים ופיקנטיים.

קינוחים ומאפים מהטאבון

פרק על האש פירושו שיפודים, סטייקים וצלעות, הניצלים על גריל פחמים. מחיר שיפוד נע בין 25 ₪ ל-28 ₪, ויש מנות יקרות יותר כמו סטייק אנטריקוט (140 ₪) או צלעות טלה (145 ₪).

מי שמזמין מרק ופותח בסלטי הבית, ישבע וספק אם יוכל להוסיף עוד מנות. בכל מקרה אנו הוספנו וחלקנו בשיפוד אנטריקוט (45 ₪), שהיה רך וצלוי במידה.

פרק המנות העיקריות כולל עוף בגריל (48 ₪), קציצות עוף (48 ₪), חזה עוף (48 ₪), שניצל (48 ₪), סטייק פרגית (55 ₪), גולש (50 ₪) ובשר ראש (60 ₪). לכל מנה בפרק העיקריות מוצעות גם שתי תוספות: אורז, שעועית, תפוחי אדמה וצ'יפס.

עוד מוצעים קינוחים ומאפים מהטאבון, או ממעשי ידיה של אופה מבנות המשפחה. 

לילדים מוצעים ארוחות במחיר 40 ₪ (שניצלונים, צ'יפס ושתייה).

המסעדה בונה סוכה.

שורת סיכום: מסעדה מומלצת.

שעות פתיחה:

ימים א'-ה': 10 בבוקר עד 10 בלילה.

יום ששי: 8 בבוקר עד הצהריים.

מוצ"ש: סגור.

כשרות: רבנות ראש העין (מהדרין), בד"ץ 'בית יוסף'.

טלפון: 6742726

גישה לנכים: יש.

שירותים: ניקיונם בסדר גמור.

שירותי נכים: יש.

נטילת ידיים: במבואת השירותים.

חנייה: בתחנת הדלק (מעט) ובמגרשים סמוכים.

תגובות