אוכל

חמש דרכים לחגוג את יום הקפה הבינלאומי

ישראלים ידועים כחובבי קפה מושבעים, ורבים מתושבי המדינה מעל גיל 18 פותחים את הבוקר עם כוס קפה. המשקה הפופולרי שאהוב בכל הארצות והתרבויות זוכה לעניין רב, לכן אין זה פלא כי ארגון הקפה הבינלאומי החליט להשיק את אירוע יום הקפה.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 27/10/21
  • 08:32
  • עודכן 07/11/21
צילום: pixabay

ישראלים ידועים כחובבי קפה מושבעים, ורבים מתושבי המדינה מעל גיל 18 פותחים את הבוקר עם כוס קפה. המשקה הפופולרי שאהוב בכל הארצות והתרבויות זוכה לעניין רב, לכן אין זה פלא כי ארגון הקפה הבינלאומי החליט להשיק את אירוע יום הקפה.

יום הקפה הבינלאומי הראשון נחגג ב-1 באוקטובר 2015, במסגרת תערוכת הקפה שהתקיימה במילאנו שבאטליה. האירוע נועד לאפשר לחובבי הקפה המושבעים לציין את היום החשוב וליהנות משפע פעילויות והטבות ברחבי העולם, והאירוע נועד גם לקדם סחר הוגן בפולי קפה, להעלות למודעות את מצוקתם של המגדלים באזורים שונים בעולם ולקדם את מכירות המשקה האהוב.

ביום הקפה הבינלאומי ניתן ליהנות משלל הטבות ואירועים, גם בישראל, למשל רשתות מובילות המציעות קפה בהנחה או ללא תשלום, הנחות משמעותיות על רכישת מארזי קפה,  מכונות קפה ועוד.

קפה אצל ברטה – איך אפשר לחגוג את יום הקפה בישראל?

ביום הקפה הבינלאומי יש מגוון אירועים המתקיימים ברחבי הארץ, למשל סדנאות בישול ואפייה המבוססות על המשקה הפופולרי, הרצאות מעניינות על קפה וסגולותיו, מפגשים מיוחדים לרגל יום הקפה הבינלאומי ועוד.

חלק מרשתות הקפה מציעות ללקוחות כוס קפה בחינם, בדרך כלל יש מגבלת שעות והמבצע מיועד רק ללקוחות המגיעים לאחד מסניפי הרשת עד לשעה 10:00 בבוקר. אחת מרשתות בתי הקפה המובילות בארץ מציעה הטבה משתלמת על כל משקאות הקפה, בין אם יושבים במקום ובין אם מגיעים לסניף כדי לקחת קפה לדרך, וניתן ליהנות ממשקאות חמים או קרים כמו אספרסו (קצר, ארוך או כפול), מקיאטו, קפוצ'ינו, אמריקנו, קפה שחור, קפה קר ועוד.

בישראל מתקיימת תערוכת קפה הנפתחת מידי שנה בסמוך לאירועי יום הקפה הבינלאומי ובמסגרתה ניתן להשתתף בהרצאות מעניינות, בסדנאות מקוריות ובפעילויות נוספות. בתערוכת הקפה יש שלל דוכנים העוסקים כולם במשקה הפופולרי וזו הזדמנות מצוינת, ולרוב גם משתלמת כספית, לרכוש תערובות קפה איכותיות, לנסות משקאות שונים, לרכוש ציוד ומכשירים להכנת קפה מושלם בהנחות אטרקטיביות ועוד.

יום הקפה הבינלאומי בחו"ל

אם אתם שוהים בחו"ל בתאריך שבו חל יום הקפה הבינלאומי, כלומר ב-1 באוקטובר, כדאי לבדוק מראש איך חוגגים את האירוע החשוב והמרגש בבתי הקפה המקומיים. בבירת אוסטריה תוכלו לצאת לסיור מודרך וחינמי העוסק בתרבות הקפה הווינאית הידועה, ובמלבורן הידועה כבירת הקפה של אוסטרליה תוכלו לקבל קפה בחינם ולהשתתף בסיורים מודרכים ומעניינים בבתי הקפה הטובים ביותר בעיר.

גם באיטליה חוגגים את האירוע מידי שנה עם פעילויות שונות בבתי הקפה וברחבי העיר, ותיירים המבקרים במקסיקו ובמדינות אחרות במרכז ובדום אמריקה יכולים לצאת לסיורים מקוריים בחוות הגידול, במהלכם לוגמים לא מעט קפה משובח ואותנטי.

המלצות איך לחגוג את יום הקפה בישראל

חובבי הקפה המושבעים מישראל יכולים לחגוג את יום הקפה הבינלאומי במגוון דרכים. כדי לעזור לכם לחגוג את יום הקפה הכנו עבורכם 5 המלצות:

  • פסטיבל הקפה במתחם התחנה – פסטיבל הקפה הוא מסורת חדשה בישראל, ולמרות שהאירוע חל כמה ימים לאחר מועד יום הקפה הבינלאומי, כדאי לכל חובבי המשקה לרכוש כרטיס מראש ובהנחה משתלמת כדי לבקר בתערוכה הנפלאה. התערוכה כוללת עשרות דוכני קפה המציעים משקאות מעולים ללא עלות, דוכנים של מותגי הקפה המובילים והפחות מוכרים, הרצאות, תחרויות ועוד.
  • סדנת קפה – מומלץ לבחור סדנת קפה, לבד, עם בן/בת הזוג או עם חברים, אפשר גם לארגן סדנה מקצועית במקום העבודה. במהלך הסדנה רוכשים ידע רב ומתנסים בהכנת סוגים שונים של קפה.
  • יום כיף – אם אתם חובבי קפה מושבעים כדאי לכם לקחת יום חופש ביום הקפה הבינלאומי ולנצל את הזמן לבילוי בבתי קפה ובסדנאות העוסקות במשקה החם והפופולרי.
  • קונים מכונת קפה חדשה – ביום הקפה הבינלאומי יש הנחות אטרקטיביות על מכונות קפה משוכללות ומתקדמות, וכדאי לנצל את האירוע כדי לרכוש מכונה חדשה במחיר מבצע.
  • משחקי קפה – כחובבי קפה לבטח תשמחו לדעת כי יש משחקים רבים ברשת העוסקים בקפה. לכן, ביום הקפה הקרוב כדאי להוריד אפליקציות ומשחקים מהנים העוסקים כולם במשקה האהוב.

 

 

תגובות