חדש על המדף

סכיני שף לכל מי שלוקח את הבישול ברצינות

לא הרבה יודעים זאת אך הסוד בהכנת מנות טובות אינו טמון רק בשילוב בין חומרי הגלם, הרכיבים ה"סודיים" המאפיינים כל מנה טובה או התבלינים. איכות המנה קשורה רבות לאיכות הכנתה, ובראשה עומדת סכין שף ייחודית.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 10/12/21
  • 09:48
  • עודכן 10/12/21
יח״צ

כל אחד מאתנו מעוניין להתפאר בכשרונות הבישול שלו. בין אם מדובר במפגש משפחתי בחגים גדולים כמו פסח או ראש השנה, ובין אם במסיבה שהחלטתם לערוך בבית, תמיד תרצו להפתיע את האחרים בסושי, המבורגר, פיצה או כל דבר אחר שתרצו להכין. לא הרבה יודעים זאת אך הסוד בהכנת מנות טובות אינו טמון רק בשילוב בין חומרי הגלם, הרכיבים ה"סודיים" המאפיינים כל מנה טובה או התבלינים. איכות המנה קשורה רבות לאיכות הכנתה, ובראשה עומדת סכין שף ייחודית.

האם סכיני שף נועדו רק לשף המקצועי?

כלל לא. לא חייבים להיות שפים כדי להשתמש בכלי איכותי כמו סכין שף. סכיני שף נועדו לכלל המשתמשים, גם אם לא מדובר בכאלה שמבלים במטבח 24/7. כל מי שמנסה את סכין השף בפעם הראשונה, מגלה שהוא אינו יכול להיפרד ממנה. ואכן, הסכין מותאמת לעבודה אינטנסיבית במטבח ולהכנת כל סוגי המזון. הסכין נוחה לאחיזה, מאפשרת חיתוך מזון מדויק ומקצועי ומספקת רגעים רבים של נחת. כך שבין אם אתם שפים מקצועיים העובדים בתחום במשך שנים, ובין אם אתם אנשים מן השורה שחליטו להרשים את כולם עם כישורי הבישול שלכם, סכין שף היא כל מה שאתם צריכים כדי לשדרג את המנות.

מה הופך את סכין השף לייחודית כל כך?

סכין השף היא סכין מיוחדת מכמה בחינות. ראשית, היא נוחה לשימוש יום יומי. היא מסוגלת לחתוך את כל סוגי המזון ואינה גורמת ליד להתעייף, וזאת בזכות הידית הנוחה של הסכין המחוברת אל הלהב. שנית, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, כדאי בהחלט להתאים את סוג הסכין למזון שאנו חותכים. סכין שף שלהבה דמוי משולש, למשל, מתאימה יותר לחיתוך בשר ודגים. מדובר בסכין בעלת חוד חד המתאים לריסוק עצמות. ויש גם סכינים בעלות להב מלבני שנועדו לפריסת ירקות להכנת סלט או מרק ירקות. כמו כן, אם אתם עדיין מרגישים חוסר ביטחון בשימוש בסכין, ניתן גם לרכוש סכיני שף לשימוש כללי יותר. מעבר לכך, סכין השף היא איכותית כל כך עד שהיא מתאימה לשימוש ממושך. כל מי שמתחיל להשתמש בסכיני שף, מגלה עד מהרה שהוא לא מבין איך אפשר היה להשתמש בסכין אחרת.

סכין שף – עשה ואל תעשה

לאור כל היתרונות שמספקות לנו סכיני שף, יהיה זה אך טבעי לשמור עליהן מכל משמר. כשם שהסכין מלווה אותנו לאורך כל התהליך של הכנת המזון, מהרגע שאנו מתחילים לעבוד עם חומרי הגלם ועד שהם מגיעים אל הצלחת שלנו, כך אנחנו צריכים לגמול לה טובה תחת טובה ולשמור עליה. קיימים כמה כללים של "עשה" ו"אל תעשה" בנוגע לסכינים שכדאי להכיר.

דבר ראשון, חשוב לדעת מה אפשר לחתוך באמצעות סכין השף ומה לא. סכיני שף איכותיות מתאימות לחיתוך כל סוגי המזון, עדיין חשוב להקפיד לא לחתוך מזון קפוא או מזון קשה מדיי על מנת שלא לפגוע בלהב הסכין או לשרוט אותה. כלל שני שחשוב להקפיד עליו הוא הפרדה מלאה בין להב הסכין לשאר הסכו"ם. זה נכון שלאחר השימוש מפתה לזרוק את סכין השף למגרה עם שאר הסכינים, המזלגות והכפות, אך פעולה זו עלולה לגרום נזק ללהב. אם כבר השקעתם בסכין השף, יש צורך להפריד בינה לבין שאר הכלים. ניתן לייחד עבורה מגירה, לתלות אותה על מתקן סכינים או לרכוש כיסוי מיוחד ללהב. כמו כן, אם צריך להעביר את הסכין ממקום למקום, כדאי לרכוש תיק לנשיאת סכינים. תיק זה עשוי מעור והוא כולל תאים נפרדים לסכינים.

ולבסוף, אי אפשר שלא להתייחס לניקיון הסכין. סיימתם להשתמש בסכין השף? אל תזרקו אותה סתם כך בכיור ואל תדחו את ניקיונה. דאגו לנקות אותה היישר אחרי השימוש. הניקוי צריך להיעשות בעדינות, עם קצת סבון כלים ומטלית עדינה שאינה שורטת את הלהב. לאחר השטיפה, ייבשו את הסכין בעדינות באמצעות מגבת והחזירו אותה למקומה.

תגובות